Hacienda na Orave: Zažite zimnú rozprávku na hranici s Poľskom

Milujete čaro chalúp, ktoré sú netradičné, majú svojskú atmosféru a sú na mieste, kde si poviete, že tu určite domácim dávajú dobrú noc líšky. Tak dnes vám jednu takú predstavíme. Poďte s Amazing Places, platformou, ktorá hľadá tie najkrajšie zážitkové miesta nielen v Česku, ale aj na Slovensku, v susednom Rakúsku a najnovšie i v Taliansku, do dedinky Novoť.

Rozprávková dedina s 3 500 obyvateľmi susedí s Poľskom a ponúka nádhernú panorámu. Môžete tu napríklad obdivovať Babiu horu, Roháče, Malý a Veľký Rozsutec, Pilsko a mnohé iné prírodné krásy.

A tak, ako je výnimočná Novoť, rovnako je výnimočná dnešná chalupa. Hacienda na Orave sa vyníma uprostred lúky ako skvost, kde sa môžete schovať uprostred nádhernej lúky pred všetkým. „Očarujúci oravský kolorit dediny, ohromujúca príroda vás objíme z každej strany. Veľkolepé panorámy, ktoré obec ponúka sú neopísateľné,“ hovoria samotní majitelia haciendy. V tomto ročnom období sa hostia a najmä tí najmenší tešia z bohatej nádielky snehu. Počas leta si tu môžete len tak ľahnúť do trávy, zavrieť oči a užívať si sladké ničnerobenie.

Pozri aj: Chalupy na samote, kde vládne pokoj a ticho: Doprajte si oddych

Novoť na Orave

Zdroj: Amazing Places

Miesto sľubuje čarovné zážitky v každom ročnom období.

Milujete aktívny pohyb a ničnerobenie vám nič nehovorí? Tak potom treba vyraziť von. Vytiahnite bežky a vyrazte priamo z haciendy. Milovníci lyžovania si prídu na svoje v neďalekých areáloch Ski Krušetnica alebo Orava Snow. Je to taký malý raj pre všetkých zimných nadšencov.

Radi spoznávate históriu? Tak potom 30 minút od dedinky nájdete Oravský hrad, ktorý si určite choďte pozrieť. Obľúbená socha Krista alebo teda Klin – de Janeiro je vzdialená od haciendy len 25 minút. V lete sa vyberte na Oravskú priehradu, ktorá je vzdialená len 20 minút či Slanický ostrov 30 minút. Na každom rohu sú zaujímavé miesta, čiže nevynechajte turistiku.

A čo tak vybehnúť si do susedného Poľska? To predsa môžete v každom ročnom období. Alebo si zájsť na nejaké dobré jedlo, do wellnessu a dopriať si tie „malé radosti“, vďaka ktorým načerpáte energiu.

Zaujme ťa aj: Najkrajšie chaty s čarovnou atmosférou – ako z rozprávky či iného sveta

chata na Orave

Zdroj: Amazing Places

A čo vás čaká na haciende?

Štyri útulne izby – na poschodí Goral izba a Glamour izba, na prízemí zas Orient izba či Škandinávia izba. Každá je v inom štýle s kapacitou ubytovania pre 10 ľudí. Na prízemí sa holduje vareniu a spoločným chvíľam. Veľkorysá kuchyňa a rovnako i obývacia časť s výhľadom na terasu a do prírody. Interiér je plný rôznych doplnkov, obklad z kameňa pôsobí na zmysly hostí a o atmosféru najmä počas chladných večerov sa zas postará oheň v krbe.

Terasa s grilom poskytuje príjemné útočisko na rannú kávu, ale aj neskoré večerné grilovačky. Okrem toho sa tu budete cítiť naozaj luxusne aj vďaka vyhrievanej kadi práve na spomínanej terase. V lete si tu zas oddýchnete na ležadlách, prečítate si konečne dobrú knihu a strávite tu nezabudnuteľné chvíle.

Pripravila Martina Baumann

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE