Priebeh zásahu havarijnej služby v 4 krokoch

havarijná služba

Máte problém s potrubím a na stene sa objavili mokré škvrny, alebo ste v noci zaznamenali zvláštny zápach podobný plynu? V takejto situácii je každá sekunda cenná a potrebujete pomoc okamžite – našťastie, havarijná služba je tu pre vás. Ako prebieha zásah tejto služby vo vašej domácnosti?

Tip pre vás: Šetrite planétu aj svoju peňaženku. Na solárne panely vám prispeje aj štát!

Aké sú hlavné úlohy havarijnej služby?

Havarijná služba zahŕňa širokú škálu služieb, ktoré poskytujú profesionálni inštalatéri a opravári. Jej najväčšou prednosťou je nepretržitá dostupnosť – funguje 24 hodín denne, 7 dní v týždni. To znamená, že aj keď vám o tretej ráno začne nekontrolovateľne tiecť toaleta, môžete sa spoľahnúť na odborníkov, ktorí situáciu rýchlo a efektívne vyriešia. Nezáleží na tom, či ide o únik vody, plynu alebo iné technické problémy, havarijná služba je pripravená zasiahnuť a pomôcť vám v každej situácii.

Čo zahŕňa zásah havarijnej služby v prípade prasknutého potrubia?

1. Identifikácia a analýza problému

Po príchode havarijnej služby je nutné viesť jej členov priamo na miesto, kde sa problém vyskytol, či už je to kúpeľňa, kuchyňa alebo pivnica. Dostupnosť miesta je kľúčová, ale nie nevyhnutná. Preto spraví maximum naša havarijná služba Bratislava je pre ňu svojím rozsahom samozrejmosťou a znalosť jednotlivých lokálít kľúčová. Na mieste začínajú odborníci s analýzou a identifikáciou problému, pričom využívajú rôzne detektory a monitorovacie zariadenia, napríklad na detekciu úniku plynu. Nasleduje posúdenie rozsahu poškodenia a stanovenie najvhodnejšieho postupu opravy. 

Odborníci potom vykonávajú potrebné opravy, pričom často musia vypnúť prívod vody alebo plynu, aby zabezpečili bezpečnosť a efektivitu práce. Po dokončení opráv sa postarajú o kontrolu a otestovanie systému, aby sa uistili, že problém je úspešne vyriešený. Nakoniec vám poskytnú rady a odporúčania, ako predísť podobným situáciám v budúcnosti.

Pozri aj: Sklokeramická, indukčná či plynová - ako si vybrať varnú dosku?

Identifikácia problému bhspol.sk 

2. V prípade núdze evakuácia obyvateľov z budovy

Odborníci najprv zhodnotia situáciu a ak zistia hroziace nebezpečenstvo, požiadajú obyvateľov, aby okamžite opustili budovu. V takejto kritickej situácii je dôležité zachovať pokoj a pripraviť sa na možnú evakuáciu už v čase medzi telefonátom a príchodom havarijnej služby. Ideálne je obliecť si teplé oblečenie, obuť si topánky a prípadne zobudiť deti, pričom je vhodné, ak je to možné, odviesť ich k susedom. Okrem toho je dobré vziať so sebou základné veci, ako sú doklady, lieky a mobilný telefón. Ak máte domácich miláčikov, nezabudnite ich vziať so sebou alebo zabezpečiť ich bezpečnosť. Pred odchodom sa tiež uistite, že sú vypnuté všetky elektrické spotrebiče a uzavreté prívody vody a plynu, ak je to bezpečné. Pri odchode z budovy zachovajte pokoj a postupujte podľa pokynov odborníkov. Po zásahu sa môžete vrátiť do budovy, až keď to odborníci povolia.

3. Akékoľvek kvapaliny, chemikálie alebo plyn - ich zastavenie toku

Ďalším krokom je zastavenie prietoku kvapalín, či už ide o vodu, chemikálie alebo plyn. Odborníci taktiež prijímajú ďalšie bezpečnostné opatrenia. Napríklad, ak dôjde k veľkému úniku vody, je nevyhnutné vypnúť elektrický prúd, aby sa predišlo skratom a možným nehodám. Okrem toho odborníci často kontrolujú a zabezpečujú okolité priestory, aby sa zabránilo ďalšiemu šíreniu škody. Po zastavení prietoku a zabezpečení oblasti začínajú s opravami poškodeného potrubia alebo zariadenia. V prípade potreby môžu použiť špeciálne nástroje a technológie na presnú lokalizáciu úniku a efektívne odstránenie problému. 

Následne vykonávajú testy, aby sa uistili, že oprava bola úspešná a systém funguje správne. Po dokončení opráv odborníci poskytujú majiteľom rady, ako predchádzať podobným situáciám v budúcnosti a informujú ich o možných preventívnych opatreniach. Ak je to potrebné, môžu tiež odporučiť ďalšie kontroly alebo opravy na zabezpečenie dlhodobej bezpečnosti a funkčnosti systému.

Odporúčame: Šetrí čas a financie. Správne umiestnenie umývačky maximalizuje jej využitie

kvalifikovaný odborník Depositphotos

4. Moderná technológia na odstránenie problému

Na záver odborníci pristúpia k riešeniu problému za pomoci pokročilej technológie, ktorú bežné domácnosti obvykle nemajú k dispozícii. Táto technológia im umožňuje presne lokalizovať a efektívne odstrániť závadu. Napríklad, pri úniku vody môžu použiť infračervené kamery na detekciu vlhkosti za stenami alebo špeciálne senzory na zisťovanie únikov plynu. V prípade poškodených potrubí môžu nasadiť robotické kamery na ich inšpekciu zvnútra, čo im poskytuje detailný obraz o mieste a rozsahu poškodenia. Odborníci často používajú aj moderné nástroje na bezvýkopové opravy potrubí, ktoré minimalizujú poškodenie okolitého prostredia a skracujú čas potrebný na     opravu. 

Po odstránení problému vykonávajú dôkladné testy, aby sa uistili, že všetko funguje správne a bezpečne. Okrem samotnej opravy môžu tiež navrhnúť inštaláciu ďalších ochranných zariadení alebo systémov na prevenciu budúcich problémov. Nakoniec vám poskytnú detailnú správu o vykonaných prácach a odporúčania na ďalšie opatrenia, aby ste sa mohli vyhnúť podobným situáciám v budúcnosti.

Prečo je ťažké stanoviť cenu dopredu?

Podobne ako ľudia, aj kanalizačné odpady sú jedinečné. Každý odpad sa môže občas upchať a prestať odtekať. Našim zákazníkom poskytujeme 100% servis havarijnej služby a preto pristupujeme ku každému prípadu individuálne. Pravidelne dostávame telefonáty typu „Upchalo sa mi umývadlo.“ Pri takýchto objednávkach nie sme schopní dopredu určiť príčinu upchatia, a preto vysielame na miesto našich kvalifikovaných majstrov, ktorí zhodnotia situáciu a vyberú najvhodnejšie riešenie, ktoré je efektívne a zároveň šetrné k vašej peňaženke. Našim cieľom je vykonať prácu tak, aby ste naše služby s tým istým problémom nepotrebovali čo najdlhšie. Nikto predsa nechce, aby si vodári uňho „podávali kľučky“.

Preto odporúčame zákazníkom jednorazovo investovať do kvalitnej opravy. Na internete je množstvo „odborníkov“, ktorí vám to spravia lacnejšie, ale často je potrebná práca kvalifikovaného vodára, ktorý dokáže problém vyriešiť raz a navždy. Najlepšia firma na krtkovanie nie je tá, ktorá má pekné obrázky alebo atraktívnych majstrov, ale tá, ktorá robí svoju prácu kvalitne, aby ste ju čo najdlhšie nepotrebovali. Ideálne je, ak vám vydrží niekoľko rokov bez problémov. A to sa už oplatí, nemyslíte?

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE