Ako udržať vôňu v šatníku? Pôjde to vďaka jednoduchým opatreniam!

Poznáte to aj vy? Oblečenie máte krásne vyprané a prevoňané vašou obľúbenou značkou aviváže. Odložíte si ho do šatníka s pocitom, že keď ho dáte na seba, budete krásne voňať. Opak je pravdou. Druhý deň už po vôni nie je ani stopa. Viete, ako udržať vôňu v šatníku? Ak nie, my sme si pre vás pripravili pár tipov ako na to!

 

Triediť

Ako dlho ste si šatník neupratali? Ak chcete, aby vám v šatníku voňalo, musíte ho pravidelne triediť od starého oblečenia. V šatníku máte určite veľa oblečenia, ponožiek alebo spodnej bielizne, ktoré už viac nepoužívate. Preč s ním a vytvorte priestor pre nové oblečenie!

Pozri aj: Ako opraviť pokazené žalúzie bez opravára

zápach v šatníku

Zdroj: Shutterstock®

Ponožky

Neodkladajte staré niekoľkoročné ponožky do šatníka, aj keď ich vyperiete. Ak ich ešte využijete pri práci v záhrade alebo ich máte odložené na iné veci, radšej ich odkladajte na iné miesto. Tkanina starých ponožiek je slabá a umožňuje baktériám rýchlejšie rásť. Po každom použití ich vyperte a skladujte mimo nového oblečenia, aby ste udržali hygienu vo vašom šatníku.

čistenie šatníka

Zdroj: Shutterstock®

Čistiť

Ste prekvapení? Bohužiaľ, mnoho ľudí zabúda na čistenie svojich šatníkov. Je potrebné šatník poutierať od prachu. Nezabudnite aj na bočné a horné steny! Špáry vysajte vysávačom a nevynechajte aj rohy. Verte, že takéto pravidelné čistenie vášmu šatníku len a len prospeje.

Odporúčame: Jedovatý izbový kvet difenbachia: Ako na jej bezpečné pestovanie?

ako udržať vôňu prádla v šatníku

Zdroj: Shutterstock®

Topánky v šatníku

Skladujete topánky v šatníku spoločne s oblečením? Chyba! Možno ste to videli u mnohých celebrít či na sociálnych sieťach, avšak verte, tie topánky nevyužívajú ako bežní smrteľníci.

Zriaďte im zvlášť skriňu alebo skrinku na topánky a vždy po použití ich dôkladne očistite. Samozrejme často nosené topánky sa nechávajú v úplne iných priestoroch, akým je šatník. 

špinavé oblečenie

Zdroj: Shutterstock®

Použité oblečenie

V šatníku máte mať len čisté, vypraté a suché oblečenie. To, ktoré ste si obliekli a síce ešte nepatrí do koša na špinavú bielizeň, taktiež nevkladáme späť do šatníka. To môže byť tiež príčina, že vaše čisté oblečenie už nevonia. Zbavte sa tohto zlozvyku a uvidíte, že vôňa vo vašom šatníku sa zmení. 

Zaujme ťa: Ako poskladať napínaciu plachtu? Tento trik ocení každá žena!

čo použiť aby v šatníku voňalo

Zdroj: Shutterstock®

Otvorte šatník

Skúste aj tento trik. Nechajte niekedy svoj šatník otvorený. Možno vám to príde ako hlúposť, ale skutočne to funguje! Keď ste vo svojej izbe, otvorte dvere šatníka a nechajte svoj šatník na chvíľu dýchať! 

Odporúčame: Retro fialka je klasikou v domácnostiach. Ako sa však o ňu starať ?

udržať vôňu v skrini

Zdroj: Shutterstock®

Vôňa

Je mnoho spôsobov. V predaji nájdete rôzne voňavé vrecúška, niekto používa mydlo alebo môžete použiť kus látky, na ktorý nastriekate váš obľúbený parfum. Podľa potreby ho môžete prestriekať a váš šatník bude krásne voňavý.

Dá sa použiť aj aroma olej. Jednoducho ho necháte otvorený vo vnútri šatníka. Stačí si len vybrať príjemnú vôňu.

Ak sa však chcete rýchlo zbaviť zápachu, tak do dózy dajte sódu a biely ocot. Uzatvorte ju a na vrchu urobte 3-4 veľké otvory. Táto zmes pohlcuje pach z vášho šatníka.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE