Inšpirácie na jesenný veniec: Zútulnite svoj príbytok a vneste doň pravú atmosféru

Jeseň je tu. Nastal čas, aby ste krátke tričká a šaty na ramienka vo svojom šatníku uložili dozadu a vytiahli teplé svetre a kabáty. Okrem toho nezabudnite vymeniť i kvety a letnú výzdobu za tú jesennú. 

Veniec je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako vniesť do vášho domova jesennú atmosféru. Takáto dekorácia dodáva šmrnc a osobitosť vašim vchodovým dverám, krbovej rímse alebo oknu. Jesenný aranžmán si môžete zakúpiť či nechať zhotoviť v kvetinárstve. A čo keby ste si ho vyrobili sami? 

Práve jeseň ponúka skvelý materiál na výrobu vencov. Jej krásne farby, plody a textúru môžete jednoducho a vkusne začleniť do vašej výzdoby. My vám prinášame niekoľko inšpiratívnych nápadov.

Neprehliadni: Staré tehly nevyhadzujte! Máme pre vás tipy, ako ich využiť v záhrade

Základ pre jesenný veniec

Zdroj: Pinterest.com/bhg.com, Pinterest.com/Toody

Základ pre jesenný veniec

Pre to, aby váš jesenný veniec pekne vyzeral a aj pevne držal, potrebujete spoľahlivý základ. V kvetinárstvach môžete nájsť slamené, polystyrénové, prútené kruhy či kruhy z machu alebo z aranžovacej hmoty. 

Ak sa vám páčia minimalistické vence alebo máte radi bohémsky štýl, ako základ môžete použiť tenké kovové kruhy, ktoré sa používajú na výrobu lapačov snov. Dajú sa zohnať v rôznych veľkostiach.

Samozrejme, základ pre váš jesenný aranžmán na dvere si môžete vyrobiť i sami. Využite materiál z prírody – prútie, šípkové či viničné konáriky. Takisto vám dobre poslúži i tvrdší kartón, zajačie pletivo alebo jednoducho drôt, na ktorý môžete navliecť veľké drevené korálky.

Jesenná ozdoba na dvere nemusí byť len v tvare kruhu. Prútie môžete vytvarovať do osmičky, konáre zviazať do trojuholníka. Ak máte doma starý slamený klobúk alebo koleso z bicykla, môžete ho použiť tiež ako základ. 

Originálnou jesennou dekoráciou na dvere môžu byť aj väčšie šišky dozdobené stuhou alebo starý rám na fotografie doplnený o farebné kvety. 

Jesenný veniec

Zdroj: Pinterest.com/skiptomylou.org, Pinterest.com/Bláža

Materiál na jesenný veniec

Čo použiť na výrobu jesenného venca? Vyberte sa na príjemnú prechádzku do prírody, lesa alebo sa dobre poobzerajte po svojej záhrade. Ručne robeným vencom najviac pristane prírodný materiál – jarabina, gaštany, šišky, malé tekvice, mach, sušené kvety, obilie, makovice, slamienky, rôzne druhy okrasných tráv, šúpolie, farebná kukurica, hloh, šípky, listy, žalude, orechy. Zapojte svoju fantáziu a kreativitu a vyrobte si originálnu jesennú dekoráciu na dvere. 

Na tvorenie a výrobu vencov môžete použiť i stuhy, rafiu, vlnu, kúsky starého oblečenia, jutu, papier či umelé kvety. Pred tým, ako sa pustíte do majstrovania pripravte si i teplovzdušnú pištoľ, tenší drôt, nožnice a nôž.

Ak ten svoj jesenný veniec na dvere ešte nemáte nechajte sa inšpirovať videom a galériou nižšie. 

Zdroj foto:

Úvodná koláž – Pinterest.com/nellhills.com, Pinterest.com/bogoten.com

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE