Ako sa zbaviť buriny? Máme tip na účinného prírodného ničiteľa!

Všetci záhradkári to veľmi dobre poznajú – vysadené kvetiny, okrasné rastliny, domáce nenáročné bylinky a zeleninu sužuje otravný plevel. Zo začiatku je ho len máličko a úrodu až tak neohrozuje, no čo chvíľa sa rozrastie a už si s ním len prácne vytrhávanie neporadí. Takto rozšírený plevel je potrebné vyhubiť, a to čo možno najrýchlejšie. Ak sa vám protiví používanie najrôznejších chemikálií, skúste prírodný zabijak buriny alebo osvedčené rady babičiek záhradkárok.

Domáci zabijak plevelu

Na domáci a čisto prírodný prípravok na vyhubenie buriny budete potrebovať 4 litre octu, 250 gramov soli a lyžicu prípravku na umývanie riadu. Všetky tri ingrediencie poriadne premiešajte, kým sa soľ celkom neroztopí. Takto namixovaný zabijak proti burine prelejte do fľaše so sprejom alebo iným vhodným uzáverom podľa toho, koľko buriny potrebujete vyhubiť. Dajte si však pozor, aby sa prípravok nedostal na inú rastlinu, ktorej nechcené vyhubenie by vás mohlo poriadne mrzieť. Overte si aj to, či sa vo vašej záhrade nerozmohla liečivá burina, ktorú by ste mohli využiť, napríklad v domácom bylinkárstve.

Inšpiruj sa: Zistite aká je vaša ideálna kúpeľňa podľa znamenia zverokruhu

účinný zabijak buriny

Zdroj: Shutterstock®

Pomôžu aj babské rady

Existuje mnoho receptov na to, ako sa zbaviť buriny efektívne a zároveň bez použitia akýchkoľvek chemikálií. Jedným trikom sú napríklad noviny, ktoré sa majú položiť priamo na burinu a zaťažiť kameňmi. Výsledok ukáže len čas – burina odumrie v dôsledku nedostatku svetla. Skvelou metódou, na ktorú nedajú dopustiť záhradkári, ale aj majitelia zámkovej dlažby z ktorej vykúka burina, je polievanie inkriminovaných miest vriacou vodou. Musíte tak však robiť pomaly a zblízka a proces trpezlivo opakovať, kým burina nevymizne. Tento spôsob však nie je permanentným riešením, keďže nevyhubí koreň plevelu. Burina neznáša ani kyslé prostredie, a tak na menšie plochy postačí aplikovať citrónovú šťavu.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE